Placa d'acer per recipients a pressió ASTM A516 grau 60

Placa d'acer per recipients a pressió ASTM A516 grau 60

ASTM A516 Grau 60 (ASME SA516 Gr.60) és una placa d'acer al carboni totalment mort dissenyada específicament per a recipients a pressió soldats que funcionen amb un servei de -temperatura moderada a baixa.
Enviar la consulta
Descripció

Visió general del producte

 

 

ASTM A516 Grau 60 (ASME SA516 Gr.60) és una placa d'acer al carboni totalment mort dissenyada específicament per a recipients a pressió soldats que funcionen amb un servei de -temperatura moderada a baixa. Totalment compatible amb els codis de disseny ASME Secció VIII Divisió 1, és un material bàsic en l'enginyeria global de petroli, gas i petroquímica.
A Youcheng Steel, fem un pont entre la producció de molí premium i les estrictes especificacions del projecte. Entreguem plaques A516 Gr.60 amb un estricte control de la mida-del gra, una traçabilitat del material al 100% i la documentació tècnica completa requerida pels contractistes EPC globals.

 

Avantatges del material bàsic

 

 

Rendiment conforme al codi-:Propietats mecàniques estables garantides sota les condicions del codi de caldera i recipient a pressió ASME.

 

Resistent a l'osca superior:Alta resistència a la fractura fràgil, personalitzable per a un servei d'impacte a baixa -temperatura fins a -46 graus/-52 graus .

 

Excel·lent soldabilitat:L'equivalent de carboni baix (CEQ) garanteix-soldadura sense problemes en el camp i en el taller durant la fabricació del vaixell.

 

Cost-Alternativa optimitzada:Ofereix un equilibri fiable de resistència i conformabilitat, actuant com una alternativa rendible-del grau 70 on els límits de disseny ho permeten.

 

Per què els compradors globals trien Youcheng

 

 

No només subministrem plaques d'acer-gestionem el risc tècnic i els terminis d'adquisició per a projectes industrials-de gran risc.


Tier-1 Mill Sourcing Direct:
Mantenim associacions estratègiques-a llarg termini amb les principals fàbriques d'acer de recipients a pressió de la Xina (incloses Baosteel, Ansteel i Wuyang Steel), garantint preus directes de la fàbrica- i orígens de materials autèntics.

 

Suport tècnic i d'oferta:
El nostre equip d'enginyers ajuda amb les avaluacions tècniques d'ofertes, alineant les toleràncies del molí amb les fitxes del vostre projecte.

 

Auditories de qualitat estrictes:
100% proves d'ultrasons (UT) segons ASTM A435 / A578 nivell A/B/C disponibles.

Certificats de prova de fàbrica emesos estrictament segons EN 10204 3.1 com a estàndard, amb EN 10204 3.2 totalment compatible mitjançant testimonis autoritzats.

 

Projecte-Processament flexible:
Tall de precisió (làser, plasma, raig d'aigua{0}) i bisellat de vora professional preparat segons els vostres dibuixos de fabricació.

 

Cadena de subministrament àgil:
Desplegament ràpid de gruixos estàndard del nostre buffer d'estoc (3-7 dies) i carrils de producció accelerats (15-30 dies) per a comandes de projectes personalitzades o a granel.

 

Especificacions tècniques

 

 

Paràmetre

Especificació i rang

Compliment estàndard

ASTM A516 / A516M, ASME SA516 / SA516M

Condició de lliurament

Com a-enrotllat, normalitzat (N), alleujat (SR), tractament tèrmic de post-soldadura simulat (PWHT)

Procés d'elaboració-d'acer

Estructura de mida de gra fi austenític totalment mort

Interval de gruix

5 mm – 150 mm

Interval d'amplada

1.000 mm – 4.000 mm

Interval de longitud

Fins a 18.000 mm (longituds personalitzades disponibles a petició)

Acabat superficial

Nu/negre, granallat i imprimat, o oliat anti-rovell

 

Composició química i propietats mecàniques

 

 

Composició química típica

Element

Contingut (%)

Element

Contingut (%)

Carboni (C)

Major o igual a 0,21

Fòsfor (P)

Menor o igual a 0,035

Manganès (Mn)

0.60 – 0.90

Sofre (S)

Menor o igual a 0,035

Silici (Si)

0.15 – 0.40

Coure/níquel (opcional)

Control residual baix disponible

 

Requisits de propietat mecànica

Propietat

Valor / Requisit

Resistència a la tracció

415 – 550 MPa

Límit de rendiment

Superior o igual a 220 MPa

Elongació (A50 mm)

Superior o igual al 21%

Charpy V-Notch Impact

Prova de baixa-temperatura opcional a -46 graus/-52 graus (valors mínims per codi ASME)

Proves especials (a petició)

Proves de resistència HIC (-Hydrogen Induced Cracking) i SSCC per a un entorn de servei agre

 

Indústries d'aplicació

 

 

Indústria del petroli i del gas
Recipients a pressió, separadors, dipòsits d'emmagatzematge, equips de procés de refineria.


Plantes petroquímiques
Reactors químics, intercanviadors de calor, sistemes de pressió de procés.


Generació d'energia
Calderes, bidons de vapor, sistemes d'alta pressió-.


Enginyeria Industrial
Vasos de gas comprimit, canonades a pressió, estructures d'equips pesats.

 

Control de qualitat crític i proves no-destructives (NDT)

 

 

Per garantir la seguretat absoluta en entorns a pressió, cada lot de lliurament se sotmet a rigoroses avaluacions de laboratori i no-destructives que compleixen els estàndards internacionals d'inspecció:

 

Proves destructives:Assajos de temperatura ambient/elevació de tracció, mapes de duresa (HBW/HRC) i validació d'impacte Charpy V-notch.

 

Inspecció per ultrasons (UT):Examen ultrasònic de feix-recte i d'angle-per garantir zero esquinçament o inclusions laminars interns.

 

Inspeccions de superfície:Proves de partícules magnètiques (MT) i proves de penetrants líquids (PT) aplicades a vores i bisells de tall personalitzats.

 

Tancament-de tercers-independents:Coordinació completa amb agències internacionals com SGS, Bureau Veritas (BV), TÜV Rheinland i Lloyd's Register.

 

Embalatge i enviament

 

 

Assegurem un lliurament internacional segur:
• Reforç d'empaquetament de tires d'acer
• Protecció d'embolcall impermeable
• Tractament anti-rovell (opcional)
• Estàndard d'embalatge d'exportació mariner
• Marcatge clar: grau / nombre de calor / mida


Condicions de lliurament
• FOB / CFR / CIF / EXW
• Ports d'exportació
• Xangai / Tianjin / Qingdao / Ningbo

 

El nostre certificat

 

 

20251216154018311ae.jpg (313×442)
20251216154026d4b63.jpg (313×442)
20251216154035aeaf5.jpg (313×442)

 

Preguntes freqüents

 

 

 

 

P: Quina és la diferència principal entre ASTM A516 Grau 60 i Grau 70?

R: La diferència principal rau en la seva resistència mecànica. El grau 60 té una resistència a la tracció més baixa (415–550 MPa) en comparació amb el grau 70 (485–620 MPa), cosa que fa que el grau 60 sigui altament dúctil i excepcionalment fiable per a aplicacions a baixa -temperatura que requereixen una tenacitat més alta.

P: Youcheng Steel pot proporcionar la certificació EN 10204 3.2?

A: Sí. Tot i que les comandes estàndard inclouen certificats EN 10204 3.1 Mill Test, ens coordinem habitualment amb societats de classificació independents (com Lloyd's Register, BV, SGS) per emetre certificats EN 10204 3.2 verificats per a projectes d'enginyeria crítics.

P: Admeteu les proves HIC (-esquerdes induïdes per hidrogen)?

A: Sí. Per als entorns de servei àcids del sector del petroli i el gas, podem proporcionar plaques que se sotmeten a proves rigoroses d'HIC i SSCC per evitar fallades fràgils causades per H2S humit.

P: Quines opcions tinc per tallar i donar forma personalitzada?

R: Oferim serveis complets de pre-fabricació, que inclouen tall de precisió amb flama, tall per làser, tall per plasma i bisellat de vores, que us permeten rebre plaques preparades per a la soldadura i el muntatge immediats.

Etiquetes populars: Placa d'acer per recipients a pressió astm a516 grau 60, fabricants de plaques d'acer per recipients a pressió astm a516 grau 60 de la Xina, proveïdors, fàbrica

Enviar la consulta

(0/10)

clearall